Bulgaristan Vize Başvuru Formu

Bulgaristan vize başvuru formu, Bulgaristan Konsolosluğu tarafından hazırlanmış olup, konsolosluğun Bulgaristan vizesi talebinde bulunan kişiler hakkında bilgi edinilebilmesini sağlamaktadır. Bulgaristan Konsolosluğu’nun hazırlamış olduğu başvuru formunun doldurulması zorunludur ve Bulgaristan vize başvuru işlemlerinin ilk adımını Bulgaristan vize başvuru formu oluşturacaktır.

Bulgaristan vize başvuru formu, eksiksiz ve gerçeğe uygun bilgilerle doldurularak başvuru evraklarınız arasında bulundurmalısınız. Bulgaristan Konsolosluğu vize başvuru sahibi hakkındaki detaylı bilgiye başvuru formu aracılığı ile ulaşırken, Bulgaristan vize başvuru formunda eksiksiz ve gerçeğe uygun olan bilgiler verilmelidir. Bulgaristan vize başvuru formunda vermiş olduğunuz bilgilerin, başvuru evraklarında bulunan bilgilerinizi desteklemesi ise Bulgar Konsolosluğu’nun göz önünde bulunduracağı bir konudur. Bulgaristan Konsolosluğu vize başvuru formu ve başvuru evrakları arasında beyan ettiğiniz bilgileri dikkate alacak, uyumsuz ve gerçeğe uygun olmayan bilgilerinizle karşılaşması halinde vize başvuru işlemlerinizi reddedebilecektir.

Bulgaristan vize başvuru formu uluslararası prosedür de kullanılan resmi bir belgedir. Amacına ve gerçeğe uygun bir şekilde doldurulmalı verilen sahte bilgilerin suç unsuru taşıyacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Bulgaristan vize başvuru formunda beyan edilen asılsız ve eksik bilgiler Bulgaristan vize işlemlerinizin yanmasına sebep olurken, aynı zamanda ceza almanıza yol açacaktır. Bulgaristan vize başvuru formunda yapılan usulsüzlük ile vize başvurunuzun yanması, ülkeye giriş çıkışınızın zorlaşması ve para cezası alma gibi muhtemel olan cezalarla karşılaşılabilirsiniz.

Ayrıca Bulgaristan vize başvuru formunun doldurulup imzalanması halinde, vize sürenizin sonunda ülkeyi terk edeceğiniz, vize almış olmanızın Bulgaristan girişinizi garanti etmeyeceğini, ülkeye girişin Bulgaristan sınır görevlilerinin sorumluluğunda olduğunu baştan kabul ettiğinize dair bir içeriğe de sahiptir.

Bulgaristan Konsolosluğu, Bulgaristan Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Bulgaristan vize başvuru formu İngilizce ve Türkçe olarak doldurulmaktadır. Bulgaristan vize başvuru formunun doldurma işlemi sırasında tükenmez kalem kullanmalı, büyük harfle doldurmalı ve başvuru evraklarında bulunan bilgilerinizi destekleyecek şekilde olmasına özen gösterilmelidir. Bulgaristan Konsolosluğu belirlediği ölçülerde olan 35x45 mm ölçülerinde ki biometrik fotoğrafınızı formun fotoğraf kutucuğuna yapıştırarak ve vize başvuru formunun en alt köşesinde ki bölüme imza atarak başvuru formunun doldurma işlemini tamamlayabilirsiniz. Atacak olduğunuz imzanızın pasaportunuzda bulunan imzanız ile aynı olmasını ise Bulgaristan Konsolosluğu göz önünde bulunduracaktır. Bulgaristan vize işlemleri sırasında birbirleriyle aynı olan imzalar kullanmaya özen göstermelisiniz.

Bulgaristan Konsolosluğu, Bulgaristan Vize Başvuru Formu İndirme

Bulgaritan Vize Başvuru Formunu indirmek için Bulgaristan vize işlemleri için çalışmalar yürüten kurumların web üzerindeki iletişim araçlarından ve bu web sitesinin Bulgaristan Konsolosluğu vize başvuru formu linkinden indirebilir, Bulgaristan vize başvuru formunu edinebilirsiniz. Formu indirmek için aşağıdaki linke tıklayın.

Bulgaristan Vize Başvuru Formu


Bulgaristan Konsolosluğu, Bulgaristan Vize Başvuru Formu Türkçe Doldurulabilir mi?

Bulgaristan vize başvuru formu Türkçe ve İngilizce olarak doldurulabilir ve Bulgaristan vize başvuru formu Türkçe olarak doldurulmaya uyumludur.

Bulgaristan Konsolosluğu, Bulgaristan Vize Başvuru Formu Nereden Alınır?

Bulgaristan vize başvuru formları, Bulgaristan Konsolosluklarının internet üzerindeki adreslerinden, Bulgaristan Konsoloslukların kendisinden yahut danışmanlık yapmakta olan vize merkezlerinden formlarınızı temin edebilirsiniz.

 

Bulgaristan Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: http:// www.mfa.bg/bg/90