Bulgaristan Vize Randevu

Bulgaristan Vize Randevu

Bulgaristan vize randevu alınmaksızın, başvuru işlemi Bulgaristan Konsolosluklarının ve başvuru merkezinin çalışma saatleri içerisinde gerçekleştirilir. Bulgaristan Konsoloslukları yoğun olduğu zamanlarda başvuru sahibini direkt olarak başvuru merkezine yönlendirir. Başvuru başvuru merkezi ile konsolosluğa iletilir. Konsolosluklar, Bulgaristan vize randevu alınmadan hafta içi her gün sabah 09.00 ila öğlen 12.00 saatleri arasında başvuruları kabul etmektedir.

Bulgaristan Konsolosluğuna yapılan başvurunun ilerleme sırası ve hızlılığı, yoğunluğa göre değişkenlik gösterebilmektedir. Konu hakkında net bir şey söylenememektedir. Başvuruların sonuçları ise ortalama 7 gün içerisinde sonuç vermektedir. Belirtilen sürelerin hafta sonu, resmi ya da bayram tatiline denk gelmesi, uzun sürmesine sebep olabilir. Konsolosluk yoğunluktan dolayı başvuranları yetkili başvuru merkezine yönlendirebilmektedir.

Bulgaristan vize başvurularının 10 gün öncesinden yapılması önerilir. Yukarıda yazılanlardan da anlayabileceğiniz gibi, konsolosluktan sıra alınabilir, işlemler yapılabilir. Ancak bu işlemlerin tamamlanması birkaç günü bulabilir. Türkiye'de aşağıdaki şehirlerde Bulgaristan Konsoloslukları bulunmaktadır:

  • İstanbul Bulgaristan Başkonsolosluğu
  • Bulgaristan Ankara Büyükelçiliği
  • Edirne Bulgaristan Başkonsolosluğu
  • Bursa Bulgaristan Konsolosluğu

Bulgaristan vize randevu alınmasına gerek kalmaksızın c vize başvuruları yetkili Bulgaristan Vize Merkezi'nden gerçekleştirilmektedir. Zaman kayıplarını önlemek ve seyahatinize kısa süre önce başlayabilmek adına başvurunuzu yetkili vize başvuru merkezinden gerçekleştirmenizi öneririz.

Vize başvuru merkezi Bulgaristan vizesi için gerekli evraklar yetkili vize başvuru merkezi ofisilerine posta yoluyla ulaştırılabilir. Bulgaristan Konsolosluklarına şahsen başvuru yapacaklar evraklarını konsolosluk ofislerine şahsen iletmelidir.

Bulgaristan D Vize Randevu

Bulgaristan vize randevu nasıl alınır sorusuyla beraber, en çok tercih edilen vizeler hakkında bilgi vermek istiyoruz. En çok tercih edilen vizelerin başında D vizesi gelmektedir. D vizesi, oturum vizesi anlamına gelmektedir. Konsolosluktan vize randevu alma vardır. Normal vizelere göre biraz daha uğraştırmaktadır. İstenilen evraklar daha çoktur.

Bulgaristan Pasaportu Randevu

Ankara Bulgaristan Büyükelçiliği ve Bulgaristan Konsoloslukları (kırmızı) Bulgar pasaport randevu çevrim içii randevu sisteminden alınmaktadır. Pasaport randevusu başvuru sahibi tarafından şahsen alınabilir. Bulgaristan pasaport randevu https://www.consulatebg.eu sitesinden alınmaktadır. Bulgar pasaportları için hizmet veren İstanbul, Edirne ve Bursa Bulgaristan Konsoloslukları ve Bulgaristan Büyükelçilikleri'ne Bulgaristan pasaport başvurusu yapılabilir.