Bulgaristan Vize

Bulgaristan Seyahat Sağlık Sigortası

Bulgaristan seyahat sağlık sigortası Bulgaristan vizesi için gerekli evraklar arasında yer almaktadır. Bulgaristan'a turistik, ticari, aile ziyareti, eğitim ya da çalışma gibi çeşitli amaçlarla seyahat etmeyi planlayan kişilerin uyması gerekenler.

Bulgaristan Vize Rejim Tablosu

Ülkelerin sağ tarafında parantez içindeki numaralar dip notlardır. sayfanın en altında yer alan dip notlarda söz konusu ülkenin Bulgaristan vatandaşlarına uyguladığı vize rejimiyle ilgili ayrıntıları görebilirsiniz.

Bulgaristan - Türkiye Vize Anlaşması

Bulgaristan Cumhuriyeti ve Türkiye Cumhuriyeti, vatandaşlarının karşılıklı seyahat etmelerini kolaylaştırarak, iki ülke arasında iyi komşuluk ve dostluk ilişkilerinin gelişimine katkı sağlamayı amaçlamaktadırlar.

Bulgaristan Vize Randevu

Bulgaristan vize randevu alınmaksızın, başvuru işlemi Bulgaristan Konsolosluklarının ve başvuru merkezinin çalışma saatleri içerisinde gerçekleştirilir. Konsoloslukları yoğun olduğu zamanlarda başvuru sahibini direkt başvuru merkezine yönlendirir.

Bulgaristan Vize Başvuru Formu

Bulgaristan vize başvuru formu, Bulgaristan Konsolosluğu tarafından hazırlanmış olup, konsolosluğun Bulgaristan vizesi talebinde bulunan kişiler hakkında bilgi edinilebilmesini sağlamaktadır.

Bulgaristan Transit Vize

Bulgaristan transit vize hangi durumlarda tek/ hangi durumlar çok/ hangi durumlarda multi olarak verir? Tüm transit vize için gerekli bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.

Bulgaristan Ticari Vize

Bulgaristan’a iş amaçlı yapılacak seyahatler için uygulanan vize türü Bulgaristan Ticari Vize adı altında gerçekleştirilmektedir. Bulgaristan Ticari Vize alınabilmesi için gerçekleştirilecek seyahat türünün ticari amaçlarla yapıldığı kanıtlanmalıdır.

Bulgaristan Özel Ziyaret Vizesi

Bulgaristan Aile / Arkadaş Ziyareti Vizesi işlemi için doldurulması gereken başvuru formu, başvuru sahibi tarafından eksiksiz ve okunaklı bir şekilde doldurulmalı ve seyahat nedenini beyan eden belgelerle birbirini desteklemesine dikkat edilmelidir.

Bulgaristan Turistik Vizesi

Bulgaristan turist vizesi için gerekli evraklar Bulgaristan Konsolosluğu tarafından belirlenir ve Konsolosluğun inisiyatifine göre değişebilmektedir. Bulgaristan diplomatik misyonları Bulgaristan turist vizesi için gerekli evrakları güncel olmalıdır.