Oturum

Bulgar Evlilik Cüzdanı Çıkartmak

Türkiye'deki evliliğinizi Bulgaristan'da onaylatarak Bulgaristan'da da geçerli olmasını istiyorsanız Evlilik Cüzdanı Grajdanski brag için gereken belgeleri hazırlamalısınız.

Bulgar Pasaportunun Süresini Uzatmak

Bulgaristan sınırları dışında yaşayan her Bulgaristan Cumhuriyeti vatandaşı pasaport çıkartmak veya uzatmak hakkına sahiptir. Türkiye'de yaşayan Bulgar vatandaşları, Bulgaristan'ın Türkiye'deki diplomatik temsilciliklerine başvurabilirler.

Türkiye'de Oturum ve Çalışma İzni

4817 sayılı Türkiye'de yabancıların çalışma izni hakkında ki kanun gereği, yabancıların Türkiye'de ferdi ve bir kuruma bağlı olarak çalışabilmesi için çalışma izni alması gerekmektedir.

Bulgaristan'da Şirket Kurmak

Türk vatandaşları Bulgaristan'da şirket kurmak hakkına sahiptir, Bulgaristan'da %100 yabancı sermayeli şirket kurulabilmektedir. Yabancıların kuracağı şirket ya limited ya da anonim şirket statüsünde olabilir.

Bulgaristan mavi kart başvuru

Uzun vadeli oturum izni sağlayan ve yüksek nitelikli yabancılara tanımlanan Mavi Kart, AB üyesi olan Bulgaristan için de geçerli bir programdır. Programa üniversite mezunu nitelikli olarak belirlenen kişilerin başvuru hakkı vardır.

Bulgaristan Vatandaşının Eşine ve Çocuğuna Oturum İzni Çıkartması

Bulgaristan Aile Birleşimi yoluyla oturum izni almak için hazırlanması gereken evraklar listesini Bulgaristan Konsolosluğu ile iletişime geçerek teyit ediniz. Evrak listeleri dönemsel olarak güncellenebilmektedir.