Vatandaşlık

Türkiye'den Kırmızı Pasaport Başvurusu

Bulgaristan Kırmızı pasaport ve Liçna Karta çıkartma ve uzatma işlemleri ile ilgili dilekçeler elektronik ortamdan yapılabilmekte. Kimlik işlemleri gerçekleştirecek olanların konsolosluğun elektronik ortamda online pasaport randevusu alınmakta.

Kayıp Bulgar Pasaportu Yeni Pasaport Başvurusu

Bulgar kırmızı pasaport olmaması, kaybolması ya da çalınması durumunda pasaport başvurusunda bulunmanız mümkün olmamaktadır. Ancak PASAVAN seyahat belgesi alabilirsiniz (tek sayfalı Bulgaristan pasaportu)

Türkiye Vizesi, Vatandaşlık, Yükseköğrenim İmkanı

Bulgaristan vatandaşları için Türkiye Vizesi, Vatandaşlık, Yükseköğrenim İmkanı hakkında merak edilen tüm bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.

Bulgaristan Yatırımcı Programıyla Vatandaşlık

2007’de Avrupa Birliğine girdikten sonra 2009 yılında yürürlüğe giren Bulgaristan Yatırım Yoluyla Vatandaşlık Programı ile Bulgaristan’dan devlet tahvili alan kişiler uzun süreli oturum izni alabilmektedirler.

Bulgaristan Vatandaşlığını Geri Kazanmak

1949 - 1951 yıllarında göç eden eski Bulgaristan vatandaşlarının Bulgaristan vatandaşlığını geri alma prosedürünü tamamlayarak d vize almaları gerekmektedir.

Çocuklar İçin Bulgaristan Vatandaşlığı

Çocuğunuza öncelikle Bulgaristan’da doğum belgesi çıkartmalısınız. Bulgaristan’da evlilik onayı yaptırmadıysanız çocuğunuza doğum belgesi çıkartırken evlilik onayının yaptırılması talep edilmektedir.

Bulgaristan Vatandaşı Nasıl Olunur?

Vatandaşlığa başvurulabilmek için önce gerekli şartları yerine getirmek gerekir. bulgaristankonsoloslugu.com resmi bir konsolosluk sitesi olmayıp sadece bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır.